Викорчували калину з могили і викинули на смітник: навколо пам’ятника Каденюку розгорівся скандал

У мережі розгорівся скандал навколо пам’ятника першому українському космонавту Леоніду Каденюку. Для того, щоб встановити монумент, будівельники викорчували калину біля могили актриси і Героя України Ніли Крюкової.

Кущ вона привезла з рідного села і заповідала посадити на кладовищі після смерті. Про інцидент розповіла на своїй сторінці в Facebook дочка Крюкової Мирослава Барчук. Передає Obozravatel.

“І таким чином цим колосом “задавили” все навколо. Ландшафт, вид з гори і всі сусідні поховання: Левка Лук’яненка, творця української державності та 25-річного ув’язненого радянських таборів, композитора Майбороди, оперної співачки Діани Петриненко, поета Мойсея Фішбейна і всіх інших в тому квадраті. Я розумію значення і символіку польоту в космос першого українського космонавта і дуже поважаю його. Тут ніяких питань немає. це питання про смак і почуття міри людей, які ось це все вписали в ландшафт”, – написала Барчук.

Під публікацією жінки користувачі залишили майже дві сотні гнівних коментарів. Українці висловили обурення, чому монументи зводять на кладовищах, а не на площах, як це зазвичай прийнято і назвали його несмаком.

Чим відома Ніла Крюкова

  • Акторка всупереч заборонам підготувала 17 сольних концертних програм за творами українських письменників.
  • 1981 року разом із Галиною Менкуш вона наважилася поставити моновиставу “Маруся Чурай” за забороненою поемою Ліни Костенко.
  • У 1984 році створила моновиставу за романом Олеся Гончара “Собор”, що був заборонений свого часу радянською цензурою.
  • У 2006 році була нагороджена орденом князя Ярослава Мудрого V ст.
  • 20 серпня 2008 року отримала звання Герой України з врученням ордена Держави

Померла акторка 5 жовтня 2018 року після тривалої хвороби.