Російський винищувач Су-35 програв повітряний бій французькому Rafale: деталі ганебної невдачі

Російський винищувач Су-35 програв повітряний бій французькому Rafale.

Breaking Defense пише, що у Єгипті винищувач Су-35 російського виробництва програв повітряний бій французькому Rafale. Та відповідно до цього, про бажання Повітряних сил Єгипту придбати більш досконалу версію літака Rafale – F4, який наразі знаходиться у розробці, і збільшити число винищувачів французького виробництва до 72 або 100 одиниць у своєму складі. Передає Мілітарний.

В свою чергу, російське інформаційно-новинне агентство Avia.pro, повідомляє, що під час навчального бою російський винищувач не зміг нічого протиставити французькому бойовому літаку, так як останній виявився більш маневреним і зміг взяти в приціл винищувач Су-35 і умовно його знищити.

Подібне випробування влаштували Повітряні сили Єгипту, які побажали перевірити можливості кожного з бойових літаків.

Невдача російського винищувача тепер викликає масу питань щодо його реальних льотно-технічних і бойових можливостей.

Примітним є той факт, що спочатку російський Су-35 виконував роль «агресора», атакуючи французький винищувач, проте абсолютно несподівано сам став «жертвою».

Єгипетські військові аналітики відзначають, що в перспективах програш російського бойового літака може позначитися на придбаннях російських винищувачів, так як Єгипет розглядав можливість покупки в майбутньому як російських Су-35, так і французьких «Rafale».

Про бажання Єгипету придбати додатково 30 винищувачів Rafale за 4,5 млрд доларів (3,75 млрд євро) виробництва французької компанії Dassault Aviation, стало відомо у травні цього року. Контракт погодили наприкінці квітня.

Угода також охоплює контракти на постачальника ракет виробництва MBDA та постачальння обладнання Safran Electronics & Defense, кошторис закупівлі яких ще 200 мільйонів євро.

У червні ми повідомляли, що у Франції тестують оновлений до версії F4-1 багатоцільовий винищувач Rafale. Новий стандарт F4-1 оновить можливості Rafale, представлені попередньою версією F3-R, а також додасть деякі нові опції.

Розробка стандарту Rafale F4 розпочалася на початку 2019 року, коли Міністерство оборони повідомило про контракт на нове оновлення майже одразу після сертифікації стандарту F3-R.